Breadcrumb NavXT - en to tr translation catalogue (195 entries)

en: $post global is not of type WP_Post
tr: $post global, WP_Post türü değil

en: %s Archive Display
tr: %s Arşiv Görünümü

en: %s Hierarchy
tr: %s Hiyerarşisi

en: %s Hierarchy Display
tr: %s Hiyerarşisi Görünümü

en: %s Root Page
tr: %s Kök Sayfası

en: %s Template
tr: %s Şablonu

en: %s Template (Unlinked)
tr: %s Şablonu (Bağlantısız)

en: %sDonate%s: Love Breadcrumb NavXT and want to help development? Consider buying the author a beer.
tr: %sBağış%s: Breadcrumb NavXT sevdiniz ve geliştirilmesine yardımcı mı olmak istiyor sunuz? Yazara bir bira satın almayı düşünün.

en: %sOnline Documentation%s: Check out the documentation for more indepth technical information.
tr: %sÇevrimiçi Belgeler%s: Daha detaylı teknik bilgiler için belgelere göz atın.

en: %sReport a Bug%s: If you think you have found a bug, please include your WordPress version and details on how to reproduce the bug.
tr: %sBir Hata Bildir%s: Eğer bir hata bulduğunuzu düşünüyorsanız, WordPress sürümünüz ve hatanın yeniden nasıl oluşturulacağına ilişkin ayrıntıları ekleyin.

en: %sTranslate%s: Is your language not available? Contact John Havlik to get translating.
tr: %sTercüme et%s: Dilinizi mevcut değil mi? Çevirisi için John Havlik ile iletişime geçin.

en: %sTutorials and How Tos%s: There are several guides, tutorials, and how tos available on the author's website.
tr: %sEğitim ve İpuçları%s: Yazarın web sitesinde çeşitli kılavuzlar, eğitim ve ipuçlarını bulabilirsiniz.

en: &mdash; Select &mdash;
tr: &mdash; Seç &mdash;

en: 404 Template
tr: 404 Şablonu

en: 404 Title
tr: 404 Başlığı

en: <span typeof="v:Breadcrumb"><a rel="v:url" property="v:title" title="Go to %title%." href="%link%" class="%type%">%htitle%</a></span>
tr: <span typeof="v:Breadcrumb"><a rel="v:url" property="v:title" title="Buraya git: %title%." href="%link%" class="%type%">%htitle%</a></span>

en: <span typeof="v:Breadcrumb"><a rel="v:url" property="v:title" title="Go to %title%." href="%link%">%htitle%</a></span>
tr: <span typeof="v:Breadcrumb"><a rel="v:url" property="v:title" title="Buraya git: %title%." href="%link%">%htitle%</a></span>

en: <span typeof="v:Breadcrumb"><a rel="v:url" property="v:title" title="Go to the %title% archives." href="%link%" class="%type%">%htitle%</a></span>
tr: <span typeof="v:Breadcrumb"><a rel="v:url" property="v:title" title="%title% arşivlerine git." href="%link%" class="%type%">%htitle%</a></span>

en: <span typeof="v:Breadcrumb"><a rel="v:url" property="v:title" title="Go to the %title% category archives." href="%link%" class="%type%">%htitle%</a></span>
tr: <span typeof="v:Breadcrumb"><a rel="v:url" property="v:title" title="%title% kategori arşivlerine git." href="%link%" class="%type%">%htitle%</a></span>

en: <span typeof="v:Breadcrumb"><a rel="v:url" property="v:title" title="Go to the %title% tag archives." href="%link%" class="%type%">%htitle%</a></span>
tr: <span typeof="v:Breadcrumb"><a rel="v:url" property="v:title" title="%title% etiket arşivlerine git." href="%link%" class="%type%">%htitle%</a></span>

en: A collection of settings most likely to be modified are located under this tab.
tr: Değiştirilmesi muhtemel ayarların bir bölümü bu sekme altında yer almaktadır.

en: Adds a breadcrumb navigation showing the visitor&#39;s path to their current location. For details on how to use this plugin visit <a href="http://mtekk.us/code/breadcrumb-navxt/">Breadcrumb NavXT</a>.
tr: Ziyaretçinin mevcut konumundaki yolunu gösteren bir breadcrumb navigasyonu ekler. Bu eklentinin nasıl kullanılacağı hakkında ayrıntılı bilgi için <a href="http://mtekk.us/code/breadcrumb-navxt/">Breadcrumb NavXT</a> sayfasını ziyaret edin.

en: Adds a breadcrumb trail to your sidebar
tr: Kenar çubuğunuza bir breadcrumb kuyruğu ekler

en: Articles by: %htitle%
tr: Yazar: %htitle%

en: Articles by: <a title="Go to the first page of posts by %title%." href="%link%" class="%type%">%htitle%</a>
tr: Yazar: <a title="Yazılarının ilk sayfasına git %title%." href="%link%" class="%type%">%htitle%</a>

en: Attachment Template
tr: Ek Şablonu

en: Attachment Template (Unlinked)
tr: Ek Şablonu (Bağlantısız)

en: Attachments
tr: Ekler

en: Attempt to fix settings now.
tr: Şimdi ayarları düzeltmeyi deneyin.

en: Author Archives
tr: Yazar Arşivleri

en: Author Display Format
tr: Yazar Gösterim Formatı

en: Author Template
tr: Yazar Şablonu

en: Author Template (Unlinked)
tr: Yazar Şablonu (Bağlantısız)

en: Blog Breadcrumb
tr: Breadcrumb Blog

en: Blog Template
tr: Blog Şablonu

en: Blog Template (Unlinked)
tr: Blog Şablonu (Bağlantısız)

en: Breadcrumb NavXT Network Settings
tr: Breadcrumb NavXT Ağ Ayarları

en: Breadcrumb NavXT Settings
tr: Breadcrumb NavXT Ayarları

en: Breadcrumb Separator
tr: Breadcrumb Ayırıcı

en: Breadcrumb trail in list form
tr: Liste biçiminde Breadcrumb kuyruğu

en: Breadcrumb trail with separators
tr: Ayırıcılar ile Breadcrumb kuyruğu

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Category Template
tr: Kategori Şablonu

en: Category Template (Unlinked)
tr: Kategori Şablonu (Bağlantısız)

en: Complete now.
tr: Şimdi tamamla.

en: Current Item
tr: Mevcut Öğe

en: Date Template
tr: Tarih Şablonu

en: Date Template (Unlinked)
tr: Tarih Şablonu (Bağlantısız)

en: Dates
tr: Tarihler

en: Default settings successfully installed.
tr: Varsayılan ayarlar başarıyla yüklendi.

en: Deprecated
tr: Kullanım dışı

en: Export
tr: Dışa aktar

en: Fix now.
tr: Şimdi düzelt.

en: For the settings on this page to take effect, you must either use the included Breadcrumb NavXT widget, or place either of the code sections below into your theme.
tr: Bu sayfadaki ayarların etkili olabilmesi için, Breadcrumb NavXT bileşenini kullanmanız veya temanıza aşağıdaki kod bölümlerinden yerleştirmeniz gerekir.

en: General
tr: Genel

en: Giving Back
tr: İade

en: Go to PayPal to give a donation to Breadcrumb NavXT.
tr: Breadcrumb NavXT'ye bir bağış yapmak için PayPal'a gidin.

en: Go to the %s support post for your version.
tr: Sürümünüz için %s destek yazısına gidin.

en: Go to the Breadcrumb NavXT online documentation
tr: Breadcrumb NavXT çevrimiçi belgelere gidin

en: Go to the Breadcrumb NavXT support post for your version.
tr: Sürümünüz için Breadcrumb NavXT destek yazısına gidin.

en: Go to the Breadcrumb NavXT tag archive.
tr: Breadcrumb NavXT etiket arşivine gidin.

en: Go to the Breadcrumb NavXT translation project.
tr: Breadcrumb NavXT çeviri projesine gidin.

en: Go to the guide on trimming breadcrumb title lengths with CSS
tr: CSS ile breadcrumb başlık uzunluklarını kırpma üzerindeki kılavuza gidin.

en: Hide the trail on the front page
tr: Ön sayfada kuyruğu gizle

en: Home Breadcrumb
tr: Anasayfa Breadcrumb

en: Home Template
tr: Anasayfa Şablonu

en: Home Template (Unlinked)
tr: Anasayfa Şablonu (Bağlantısız)

en: Import
tr: İçe aktar

en: Import settings from a XML file, export the current settings to a XML file, or reset to the default settings.
tr: Ayarları bir XML dosyasından içe aktar, mevcut ayarları bir XML dosyasına aktar veya varsayılan ayarlara sıfırla.

en: Import/Export/Reset
tr: İçe aktar/Dışa aktar/Sıfırla

en: Importing settings from file failed.
tr: Ayarları dosyadan içe aktarma başarısız oldu.

en: Include the paged breadcrumb in the breadcrumb trail.
tr: Breadcrumb kuyruğuna sayfalı breadcrumb ekleyin.

en: Indicates that the user is on a page other than the first on paginated posts/pages.
tr: Kullanıcının ilk önce sayfalanmış yazı/sayfa yerine bir sayfada olduğunu belirtir.

en: Insufficient privileges to proceed.
tr: Devam etmek için yetersiz yetki.

en: Limit the length of the breadcrumb title. (Deprecated, %suse CSS instead%s)
tr: Breadcrumb başlık uzunluğunu sınırla. (Kullanım dışı, %syerine CSS kullan%s)

en: Link Current Item
tr: Mevcut Öğeye Bağlantı

en: Link the breadcrumbs
tr: Breadcrumbs bağlantısı

en: List
tr: Liste

en: Load default settings now.
tr: Şimdi varsayılan ayarları yükle.

en: Main Site Breadcrumb
tr: Ana Site Breadcrumb

en: Main Site Home Template
tr: Ana Site Anasayfa Şablonu

en: Main Site Home Template (Unlinked)
tr: Ana Site Anasayfa Şablonu (Bağlantısız)

en: Mainsite Breadcrumb
tr: Anasite Breadcrumb

en: Max Title Length:
tr: Maksimum Başlık Uzunluğu: 

en: Migrate now.
tr: Şimdi taşıyın.

en: Migrate the settings now.
tr: Şimdi ayarları taşıyın.

en: Miscellaneous
tr: Çeşitli

en: Output trail as:
tr: Kuyruk çıktısı olarak:

en: Page %htitle%
tr: Sayfa %htitle%

en: Page Template
tr: Sayfa Şablonu

en: Page Template (Unlinked)
tr: Sayfa Şablonu (Bağlantısız)

en: Paged Breadcrumb
tr: Sayfalanmış Breadcrumb

en: Paged Template
tr: Sayfalanmış Şablon

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Place the blog breadcrumb in the trail.
tr: Breadcrumb kuyruğuna blog yerleştirin.

en: Place the home breadcrumb in the trail.
tr: Breadcrumb kuyruğuna anasayfa yerleştirin.

en: Place the main site home breadcrumb in the trail in an multisite setup.
tr: Çoklu site kurulumlarında ana site anasayfa breadcrumb bağlantısını kuyruğa yerleştirir.

en: Placed in between each breadcrumb.
tr: Her breadcrumb arasına yerleştirilir.

en: Plain
tr: Düz

en: Please include this message in your %sbug report%s.
tr: Lütfen bu mesajı %sbug report%s içine dahil edin.

en: Post Format Template
tr: Yazı Biçim Şablonu

en: Post Format Template (Unlinked)
tr: Yazı Biçim Şablonu (Bağlantısız)

en: Post Formats
tr: Yazı Biçimleri

en: Post Hierarchy
tr: Yazı Hiyerarşisi

en: Post Hierarchy Display
tr: Yazı Hiyerarşi Görünümü

en: Post Parent
tr: Yazı Ebeveyni

en: Post Template
tr: Yazı Şablonu

en: Post Template (Unlinked)
tr: Yazı Şablonu (Bağlantısız)

en: Post Types
tr: Yazı Tipleri

en: Posts
tr: Yazılar

en: Quick Start
tr: Hızlı Başlangıç

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Resources
tr: Kaynaklar

en: Reverse the order of the trail
tr: Kuyruk sırasını tersine çevir

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri Kaydet

en: Search Template
tr: Arama Şablonu

en: Search Template (Unlinked)
tr: Arama Şablonu (Bağlantısız)

en: Search results for &#39;%htitle%&#39;
tr: Arama sonuçları: &#39;%htitle%&#39;

en: Search results for &#39;<a title="Go to the first page of search results for %title%." href="%link%" class="%type%">%htitle%</a>&#39;
tr: Arama sonuçları: &#39;<a title="Arama sonuçlarının ilk sayfasına git %title%." href="%link%" class="%type%">%htitle%</a>&#39;

en: Select a XML settings file to upload and import settings from.
tr: Ayarları yüklemek ve içe aktarmak için bir XML ayarlar dosyası seçin.

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Settings File
tr: Ayarlar Dosyası

en: Settings did not change, nothing to save.
tr: Ayarlar değişmedi, kaydedilecek bir şey yok.

en: Settings successfully imported from the uploaded file.
tr: Ayarlar yüklenen dosyadan başarıyla içe aktarıldı.

en: Settings successfully migrated.
tr: Ayarlar başarıyla taşındı.

en: Settings successfully reset to the default values.
tr: Ayarlar varsayılan değerlere başarıyla sıfırlandı.

en: Settings successfully saved.
tr: Ayarlar başarıyla kaydedildi.

en: Settings successfully undid the last operation.
tr: Ayarlar son işleme başarıyla getirildi.

en: Settings were not saved.
tr: Ayarlar kaydedilemedi.

en: Show the breadcrumb for the %s post type archives in the breadcrumb trail.
tr: Breadcrumb kuyruğunda %s yazı tipi arşivleri için breadcrumb göster.

en: Show the hierarchy (specified below) leading to a %s in the breadcrumb trail.
tr: Breadcrumb kuyruğunda bir %s öncülük eden hiyerarşiyi göster (altta belirtilen).

en: Show the hierarchy (specified below) leading to a post in the breadcrumb trail.
tr: Breadcrumb kuyruğunda bir yazıya öncülük eden hiyerarşiyi göster (altta belirtilen).

en: Some settings were not saved.
tr: Bazı ayarlar kaydedilmedi.

en: Styling
tr: Şekillendirme

en: Tag Template
tr: Etiket Şablonu

en: Tag Template (Unlinked)
tr: Etiket Şablonu (Bağlantısız)

en: Tags
tr: Etiketler

en: Taxonomies
tr: Sınıflandırmalar

en: Text to show before the trail:
tr: Kuyruktan önce gösterilecek metin

en: The anchor template for search breadcrumbs, used only when the search results span several pages and the breadcrumb is not linked.
tr: Sadece, arama sonuçları birkaç sayfaya yayıldığında ve breadcrumb için bağlantı olmadığında kullanılan arama breadcrumbs için bağlantı şablonu.

en: The anchor template for search breadcrumbs, used only when the search results span several pages.
tr: Sadece, arama sonuçları birkaç sayfaya yayıldığında kullanılan arama breadcrumbs için bağlantı şablonu.

en: The following settings were not saved:
tr: Aşağıdaki ayarları kaydedilmedi:

en: The hierarchy which the breadcrumb trail will show.
tr: Breadcrumb kuyruğunda gösterilecek hiyerarşi.

en: The hierarchy which the breadcrumb trail will show. Note that the "Post Parent" option may require an additional plugin to behave as expected since this is a non-hierarchical post type.
tr: Breadcrumb kuyruğunda gösterilecek hiyerarşi. Bu hiyerarşik olmayan bir yazı tipi olduğundan dolayı beklenileni sağlaması için "Post Parent" seçeneğinin ilave bir eklenti gerektirebileceğini unutmayın.

en: The settings for all post types (Posts, Pages, and Custom Post Types) are located under this tab.
tr: Tüm yazı tipleri (Yazılar, Sayfalar ve Özel Yazı Türleri) için ayarlar bu sekme altında yer almaktadır.

en: The settings for all taxonomies (including Categories, Tags, and custom taxonomies) are located under this tab.
tr: Tüm sınıflandırmalar için (Kategoriler, Etiketler, ve özel sınıflandırmalar dahil) ayarlar bu sekme altında yer almaktadır.

en: The settings for author and date archives, searches, and 404 pages are located under this tab.
tr: Yazar ve tarih arşivleri, arama ve 404 sayfaları için ayarlar bu sekme altında yer almaktadır.

en: The template for %s breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
tr: Sadece, breadcrumb için bağlantı olmadığında kullanılan %s breadcrumbs şablonu.

en: The template for %s breadcrumbs.
tr: %s breadcrumbs için şablon.

en: The template for 404 breadcrumbs.
tr: 404 breadcrumbs için şablon.

en: The template for attachment breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
tr: Sadece, breadcrumb için bağlantı olmadığında kullanılan ek breadcrumbs şablonu.

en: The template for attachment breadcrumbs.
tr: Ek breadcrumbs için şablon.

en: The template for author breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
tr: Sadece, breadcrumb için bağlantı olmadığında kullanılan yazar breadcrumbs şablonu.

en: The template for author breadcrumbs.
tr: Yazar breadcrumbs için şablon.

en: The template for category breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
tr: Sadece, breadcrumb için bağlantı olmadığında kullanılan kategori breadcrumbs şablonu.

en: The template for category breadcrumbs.
tr: Kategori breadcrumbs için şablon.

en: The template for date breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
tr: Sadece, breadcrumb için bağlantı olmadığında kullanılan tarih breadcrumbs şablonu.

en: The template for date breadcrumbs.
tr: Tarih breadcrumbs için şablon.

en: The template for page breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
tr: Sadece, breadcrumb için bağlantı olmadığında kullanılan sayfa breadcrumbs şablonu.

en: The template for page breadcrumbs.
tr: Sayfa breadcrumbs için şablon.

en: The template for paged breadcrumbs.
tr: Sayfalanmış breadcrumbs için şablon.

en: The template for post breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
tr: Sadece, breadcrumb için bağlantı olmadığında kullanılan yazı breadcrumbs şablonu.

en: The template for post breadcrumbs.
tr: Yazı breadcrumbs için şablon.

en: The template for post format breadcrumbs.
tr: Yazı biçimi breadcrumbs için şablon.

en: The template for post_format breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
tr: Sadece, breadcrumb için bağlantı olmadığında kullanılan post_format breadcrumbs şablonu.

en: The template for tag breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
tr: Sadece, breadcrumb için bağlantı olmadığında kullanılan etiket breadcrumbs şablonu.

en: The template for tag breadcrumbs.
tr: Etiket breadcrumbs için şablon.

en: The template for the blog breadcrumb, used only in static front page environments and when the breadcrumb is not linked.
tr: Statik ön sayfa ortamında ve breadcrumb için bağlantı olmadığında kullanılan blog breadcrumb şablonu.

en: The template for the blog breadcrumb, used only in static front page environments.
tr: Sadece, statik ön sayfa ortamında kullanılan blog breadcrumb şablonu.

en: The template for the home breadcrumb, used when the breadcrumb is not linked.
tr: Breadcrumb için bağlantı olmadığında kullanılan breadcrumb anasayfa şablonu.

en: The template for the home breadcrumb.
tr: Anasayfa breadcrumb için şablon.

en: The template for the main site home breadcrumb, used only in multisite environments and when the breadcrumb is not linked.
tr: Sadece, çoklu site ortamlarında ve breadcrumb için bağlantı olmadığında kullanılan ana site anasayfa breadcrumb şablonu.

en: The template for the main site home breadcrumb, used only in multisite environments.
tr: Çoklu site ortamında kullanılan breadcrumb ana site anasayfa şablonu.

en: Tips for the settings are located below select options.
tr: Ayarlar için ipuçları seçeneklerin altında yer almaktadır.

en: Title Length
tr: Başlık Uzunluğu

en: Title:
tr: Başlık:

en: Undo
tr: Geri al

en: Undo the last undo operation.
tr: Son geri alma işlemini geri al.

en: Undo the options import.
tr: Seçenekleri içe aktarmayı geri al.

en: Undo the options reset.
tr: Seçenekleri sıfırlamayı geri al.

en: Undo the options save.
tr: Seçenekleri kaydetmeyi geri al.

en: Using the code from the Quick Start section above, the following CSS can be used as base for styling your breadcrumb trail.
tr: Yukarıda Hızlı Başlat bölümündeki kodu kullanarak, alttaki CSS breadcumb kuyruğunu şekillendirmeye temel olarak kullanılabilirsiniz.

en: Warning: Individual site settings may override any settings set in this page.
tr: Uyarı: Kişisel site ayarları, bu sayfada uygulanmış olan ayarları geçersiz kılabilir. 

en: Warning: Individual site settings will override any settings set in this page.
tr: Uyarı: Kişisel site ayarları, bu sayfada uygulanmış olan ayarları geçersiz kılar.

en: Warning: No BCN_SETTINGS_* define statement found, defaulting to BCN_SETTINGS_FAVOR_NETWORK.
tr: Uyarı: Herhangi bir BCN_SETTINGS_* define ifadesi bulunamadı. Varsayılan olarak BCN_SETTINGS_FAVOR_NETWORK ayarlanıyor.

en: Warning: Your are using a deprecated setting "Title Length" (see Miscellaneous &gt; Deprecated), please %1$suse CSS instead%2$s.
tr: Uyarı: Kullanımı önerilmeyen bir ayar "Başlık Uzunluğu" kullanıyorsunuz (Çeşitli &gt; Kullanım dışı sayfasına bakın), lütfen %1$syerine CSS kullanın%2$s.

en: Warning: Your network settings may override any settings set in this page.
tr: Uyarı: Ağ ayarlarınız, bu sayfada uygulanmış olan ayarları geçersiz kılabilir.

en: Warning: Your network settings will override any settings set in this page.
tr: Uyarı: Ağ ayarlarınız, bu sayfada uygulanmış olan ayarları geçersiz kılar.

en: Yes
tr: Evet

en: Your PHP version is too old, please upgrade to a newer version. Your version is %1$s, Breadcrumb NavXT requires %2$s
tr: PHP sürümünüz çok eski, lütfen yeni bir sürüme güncelleyin. Sürümünüz %1$s, Breadcrumb NavXT için %2$s sürümü gerekir

en: Your plugin install is incomplete.
tr: Eklenti kurulumunuz tamamlanmadı.

en: Your plugin settings are invalid.
tr: Eklenti ayarlarınız geçersiz.

en: Your settings are for a newer version.
tr: Ayarlarınız daha yeni bir sürümü için.

en: Your settings are out of date.
tr: Ayarlarınız güncel değil.

en: display_name uses the name specified in "Display name publicly as" under the user profile the others correspond to options in the user profile.
tr: display_name kullanıcı profili altında diğer kullanıcıların profilindeki seçeneklere karşılık gelen "Herkes tarafından görülecek ad" içinde belirtilen adı kullanır.
